Dowiedz się więcej

Udrażnianie toalet

Udrażnianie WC

Udrażnianie toalety Warszawa

Co może spowodować zapchanie odpływu w toalecie?
Sedes posiada największą średnicę odpływu przeważnie fi 90-110,

W toalecie potrafi lądować wiele nieoczywistych rzeczy do rolek papieru, zlewki z obiadu, żwirek dla kotów, zawieszki zapachowe  poprzez zabawki po  telefony komórkowe, do toalet trafia też wiele tłuszczów różnego pochodzenia. Udrożnienie odcinka odpływowego z WC do instalacji zewnętrznej, dlatego też czasami udrożnienie WC może się okazać nie lada wyzwaniem.

Na początku  możemy podpytać domowników, czy przypadkiem coś nietypowego nie wylądowało toalecie, mając wiedzę na temat przyczyny niedrożności toalety łatwiej nam podjąć odpowiednie kroki . W sytuacji gdy osady tłuszczowe lub kamień, osady, gromadziły się przez lata, identyfikacja przyczyny nie będzie możliwa i wtedy należy wezwać specjalistyczne pogotowie kanalizacyjne, które poradzi sobie z identyfikacją i usunięciem zatoru. W tego typu awariach środki chemiczne wlewane do WC dają bardzo słabe efekty. W przypadku lekkiego zatoru bardzo dobrze można sobie z nim poradzić za pomocą zwykłej gumowej przepychaczki. W przepychaniu toalet podstawowym orężem  do przepychania rur jest spirala. Przed zastosowaniem sprężyny do udrażniania miski wc powinno się zdemontować toaletę, aby uniknąć podrapania, albo uszkodzenia WC.   Aby  jej poprawnie użyć należy pamiętać o kilku zasadach.  Podstawowa jest ta aby używać spiral o odpowiedniej średnicy, spirala fi 5mm nadaje się do odpływów z pralki, sprężyną o średnicy 8 mm, szczególnie z miękkiego drutu też nie uda się raczej nic zrobić.  Nie należy stosować spiral o dużej długości  małej średnicy, bo spirala może skręcić  w rurze, a przy siłowym jej wyciąganiu złamać i urwać powodując trwałe zatkania pionu i zablokowanie odpływu w całym budynku.  Generalnie przy udrażnianiu toalety warto zdemontować miskę ustępową, ułatwi to pracę ze spiralą. Jeśli mimo kilku prób nie udało ci się usunąć zatoru i woda dalej nie odpływa, powinno zadzwonić się do specjalistów. Zastosowanie silnej przepycharki elektrycznej wyposażonej w spiralę o średnicy 22mm oraz odpowiednio dobrane końcówki pozwala na udrożnienie praktycznie każdej rury odpływowej z WC.

Jeśli takie awarię powtarzają się cyklicznie, powinno się sprawdzić  za pomocą kamery TV czy za powtrzającymi się awariami nie stoi np wystająca uszczelka, albo przedmiot wystający z rury

Masz problem z kanalizacją zadzwoń po specjalistów od udrażniania  505 697 600

zadzwoń