Udrażnianie rur Góra Kalwaria

Przepychanie kanalizacji Góra Kalwaria

Przepychanie kanalizacji Góra Kalwaria -Przy zastosowaniu metody ciśnieniowej możemy dokładnie przygotować instalacje np. do inspekcji lub naprawy. Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich parametrów pracy (wydajność wody przy ciśnieniu roboczym) pompy ciśnieniowej urządzenia oraz rodzaju głowicy roboczej do średnic czyszczonych rur i rodzaju zanieczyszczeń. Właściwe końcówki robocze oraz parametry maszyny pozwolą na usuwanie nawet bardzo twardych osadów np. korzeni, tłuszczu, osadów chemicznych, szmat itp. Czyszczenie kanalizacji specjalną spiralą o średnicy 16 mm i 22 mm (podejścia, piony i poziomy kanalizacyjne). Jest to mechaniczne udrażnianie rur urządzeniem Rothenberger R600, które polega na tym, że wprawia się je w ruch obrotowy (740 obr / min) poprzez silnik elektryczny o mocy 600 wat, co pozwala uzyskać zadowalające efekty już po kilku minutach pracy. Usuwanie zanieczyszczeń przy wykorzystaniu tej maszyny i za pomocą odpowiednich końcówek (frez, łańcuch) jest bardzo skuteczną metodą udrażniania zatorów, znajdujących się w rurach kanalizacyjnych. Pozwala to, na całkowite pozbycie się zalegających w odcinkach kanalizacyjnych różnorodnych zanieczyszczeń.

WUKO Góra Kalwaria

Woda płynąca pod dużym ciśnieniem do 250 bar z głowicy węża uderza o ścianki rury kanalizacyjnej powodując odrywanie się zanieczyszczeń od perforacji kanału oraz udrożnienie kanalizacji. Strumień wody z głowicy jest kierowany równocześnie w dwóch kierunkach, do przodu rozbijając czop, oraz do tyłu aby usuwać zanieczyszczenia z rur.Czyszczenie kanalizacji sanitarnej i deszczowej metodą hydrodynamiczną rur od średnicy 50mm do 200mm (poziomy kanalizacyjne, wpusty deszczowe). Jest to zabudowa na samochodzie dostawczym Ford Transit typu WUKO. Pompa trójtłokowa o wydajności, wody 40l / min i ciśnieniu 150 bar. Metoda hydrodynamiczna polega na wprowadzeniu węża wysokociśnieniowego do rury kanalizacyjnej z odpowiednią dyszą i rozbiciu zatoru strumieniem wodnym pod ciśnieniem. Jest to bardzo skuteczna metoda, która eliminuje różne zatory.

Czyszczenie kanalizacji niejednokrotnie nie powoduje rozwiązania problemu z ciągle zapychającymi się rurami, które może być spowodowane przez błędy wykonawcze, bądź na skutek mechanicznego uszkodzenia rurociągów itp. Wtedy do zdiagnozowania uszkodzenia nieodzowne jest przeprowadzenie monitoringu za pomocą specjalnej kamery wizyjnej przystosowanej do pracy w szczególnie ciężkich warunkach. Obraz przekazywany z kamery widoczny na monitorze daje nam pełną informację o stanie wewnętrznym rury, łącznie z wyświetlanym metrażem pokazującym dokładnie miejsce awarii kanalizacji .

Udrażnianie rur Góra Kalwaria