Dowiedz się więcej

Mechaniczne udrażnianie kanalizacji

Zalanie jest dużym problemem, ulewy, nawałnicę zdarzają się coraz częściej, a system odprowadzania wody do kanalizacji nie działa w Warszawie najlepiej. Aby pomóc Państwu w usunięciu szkody które niesie za sobą zalanie, oferuje Państwu usługi związane z wypompowaniem wody i ścieków z pomieszczeń i garaży, magazynów, oczek wodnych, basenów.

Aby instalacja kanalizacyjna funkcjonowała prawidłowo, musi być poprawnie wykonana. Szczególnie ważne jest przestrzeganie określonych w projekcie technicznym średnic i spadków przewodów. Nie bez znaczenia jest też materiał, z jakiego wykonana jest instalacja. Dziś instalacje wykonuje się najczęściej z tworzywa sztucznego, które ma wiele zalet (między innymi bardzo gładkie powierzchnie wewnętrzne rur, odporne na powstawanie kamienia i agresywne substancje chemiczne).

Jednak nawet najlepiej wykonana instalacja będzie się zatykać, jeśli nie będziemy z niej właściwie korzystać. Trzeba więc pamiętać, że do kanalizacji nie wolno wyrzucać:

dużych ilości resztek pożywienia, zwłaszcza gdy są one tłuste;
stałych odpadów, takich jak: kości, szmaty, wata, pierze, trociny;
gruzu, piasku;
środków agresywnych chemicznie.

Do usuwaniu wody wykorzystujemy zarówno pompy spalinowe o wydajności do 60m3 wody /h. jak i pompy elektryczne, a także przenośne generatory prądu dające nam możliwość wypompowywania wody nawet przy braku zasilania w obiekcie. W przypadku gdy poziom wody w pomieszczeniu nie jest wysoki , do usuwania wody dysponujemy pompami umożliwiającymi wypompowanie wody o wysokości słupa wody 3 mm. Ma to szczególnie znacznie, w przypadku zalań pomieszczeń piwnicznych czy magazynowych znajdujących się poniżej gruntu i nie posiadających kratek odpływowych, pozwala to uniknąć pracochłonnego ręcznego usuwania wody z liczącego kilkadziesiąt czy kilkaset m2 . Dokładne odpompowanie w pomieszczeniu wody bądź ścieków do poziomu ok. 3 mm, pozwala na szybkie przygotowanie się do dokładnego wyczyszczenia pomieszczenia, a to ułatwia usunięcie skutków zalania. W przypadku usuwania wody z większych powierzchni, czy zbiorników wodnych, basenów korzystamy z wydajnych motopomp, a do dokładnego osuszenia pomieszczeń, odkurzaczy do pracy na mokro.

zadzwoń